Szukaj

1% podatku

Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Numer KRS: 0000075903
Cel szczegółowy:
Sekcja szachowa MKS Rokita Brzeg Dolny

Sonda

Jak bardzo interesujesz się szachami?
 

ZalogujGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rafał Posłuszny   
piątek, 02 czerwca 2017 14:04
W sobotę i niedzielę 20-21 maja 2017 r. w Świdnicy rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich. W turnieju wzięło udział czterech reprezentantów MKS Rokita Brzeg Dolny, spośród których na szczególną uwagę zasługuje brąz w kategorii chłopców do lat 16 wywalczony przez Macieja Kurtycza.

Zawody w kategorii do lat 16 chłopców i dziewcząt zostały połączone, z uwagi na niewielką frekwencję. Zagrało ośmioro uczestników, w tym dwie dziewczyny i sześciu chłopaków. Rozegrano 7 rund systemem kołowym w tempie 15"+10". W kategorii chłopców zwyciężył Michał Szydełko przed Natanem Sypieniem (obaj UKS Giecek Radków), a trzecie miejsce zajął nasz reprezentant Maciej Kurtycz, który w 7 partiach zdobył 3,5 pkt. (2 zwycięstwa, 3 remisy, 2 przegrane). Czwarty w tej kategorii był kolejny z naszych reprezentantów Maciej Posłuszny z dorobkiem 2,5 pkt. (2 zwycięstwa, 1 remis, 4 przegrane). W gronie dziewcząt najlepsza była Aleksandra Skiba (UKS Szach-Mat Syców) przed Marią Eleną Lascar (KSz Miedź Legnica).

Kolejnych dwóch zawodników Rokity zagrało w kategorii chłopców do lat 12. Zgłosiło się aż 27 uczestników i rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim w tempie 15'+10". Wygrał Krzysztof Matela (UKS Skoczek Milicz), drugi był Rafał Topoła (MDK Fabryczna Polonia Wrocław) a trzeci Piotr Kołodziejski (KSz Jelonka Jelenia Góra). Zawodnicy Rokity uzyskali dobre rezultaty. Bartosz Kuska zajął miejsce 11 gromadząc 5 pkt. (3 zwycięstwa, 4 remisy, 2 przegrane), a Kacper Szpyra był 13, również z dorobkiem 5 pkt (5 zwycięstw, 4 przegrane).

Wyniki w serwisie ChessArbiter:Wstecz