Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości
Dolnobrzeżanie wśród najlepszych w okręgu podwrocławskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rafał Posłuszny
czwartek, 08 grudnia 2016 18:03

W sobotę  3.12.2016 r. w Krynicznie odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Okręgu Podwrocławskiego w Szachach Szybkich. W turnieju jak co roku uczestniczyli dolnobrzeżanie, wśród których laury zdobyli Filip Cukrowski, Andrzej Wasylkiewicz, Maciej Posłuszny i Maciej Kurtycz.

W zawodach wystartowało 62 uczestników. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim tempem 10 minut + 5 sekund. Jak zwykle nie zabrakło zawodników z tytułami mistrzów międzynarodowych i mistrzów FIDE.

Co bardzo cieszy, wśród triumfatorów mistrzostw znaleźli się mieszkańcy Brzegu Dolnego. Mistrzem okręgu podwrocławskiego został dolnobrzeżanin Filip Cukrowski - 6 pkt. Wyprzedził on Łukasza Butkiewicza z Wiszni Małej – 6 pkt. oraz Aleksandra Kumalę z Chrzanowa – 5,5 pkt.

W kategorii zawodników niepełnosprawnych wicemistrzostwo zdobył reprezentant MKS Rokita Andrzej Wasylkiewicz. Zwycięzcą w tej kategorii został Krzysztof Bronowicki z Wiszni Małej, a trzeci był Gwidon Zajączkowski z Wrocławia. Do mistrzostwa wiele nie zabrakło, bowiem wszyscy medaliści uzyskali po 5 pkt., zatem o kolejności decydowała punktacja pomocnicza Buchholza.

Świetnie zaprezentowali się również nasi juniorzy. W kategorii juniorów mistrzostwo okręgu podwrocławskiego zdobył Maciej Posłuszny – 5 pkt. a drugi był Maciej Kurtycz – 4 pkt. Dodatkowego smaku dodaje fakt, że o takim rozstrzygnięciu decydował bezpośredni pojedynek klubowych kolegów w ostatniej rundzie, który był bardzo zacięty. Nagrodę za trzecie miejsce wywalczył Paweł Gawlik z Kryniczna – 3,5 pkt.

W zawodach nasze miasto reprezentowali również Stanisław Tomalak – 4 pkt. i Rafał Posłuszny ­– 4 pkt., a także młodzi adepci dolnobrzeskich szachów Maksymilian Tlatlik – 3 pkt. i Amelia Tlatlik – 2 pkt. Udział Maksa i Amelii cieszy szczególnie, bowiem mieli oni okazję sprawdzić się w wymagającym turnieju i zdobyć cenne doświadczenie. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich trenujących w dolnobrzeskiej sekcji szachowej juniorów oraz ich rodziców do udziału w turniejach szachowych, których w naszej okolicy odbywa się bardzo wiele.

Wyrazy uznania należą się również panom Markowi Pociejowskiemu i Przemysławowi Lichwie, dzięki którym coroczne mistrzostwa w Krynicznie były jak zawsze wzorowo zorganizowane. Organizatorzy przygotowali cenne nagrody pieniężne i rzeczowe, a także okolicznościowe upominki. Wszystkim zawodnikom zaserwowano także obiad. Zawody jak zawsze sprawnie przeprowadził sędzia międzynarodowy Rafał Siwik. Dziękujemy!