Szukaj

1% podatku

Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Numer KRS: 0000075903
Cel szczegółowy:
Sekcja szachowa MKS Rokita Brzeg Dolny

Sonda

Jak bardzo interesujesz się szachami?
 

ZalogujGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
II Edycja Turnieju Szachowego o Puchar Prezesa OSiR w Środzie Śląskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rafał Posłuszny   
sobota, 26 listopada 2016 19:29
W dniu 20.11.2016 r. w Średzkim Parku Wodnym rozegrano II edycję Turnieju Szachowego o Puchar Prezesa OSiR w Środzie Śląskiej. Miło nam poinformować, że reprezentanci MKS Rokita Brzeg Dolny uzyskali znakomite wyniki, wygrywając we wszystkich kategoriach.

Turniej rozgrywano w trzech oddzielnych kategoriach wiekowych: dzieci do lat 10, młodzieży do lat 16 i open. Rozgrywano po 7 rund tempem 15 minut na partię, w zależności od liczby uczestników w danej kategorii systemem kołowym lub szwajcarskim. Organizatorem i sędzią zawodów był pan Edmund Pluta.

W kategorii do lat 10 zwyciężył reprezentant MKS Rokita Paweł Ostrowski z wynikiem 6 pkt., wyprzedzając Macieja Frankowskiego i Igora Torończaka. Cieszy również udział Mateusza Matusa, który od tego roku trenuje szachy w naszej sekcji i dla którego był to pierwszy turniej szachowy.

W kategorii do lat 16 zawodnicy MKS Rokita zajęli całe podium. Wygrał Maciej Kurtycz - 7 pkt., drugi był Maciej Posłuszny - 6 pkt, a trzeci Krzysztof Radecki - 5 pkt. W tej kategorii zagrał również kolejny z naszych zawodników Mateusz Kwapisz.

W kategorii open również pierwsze trzy miejsca zajęli dolnobrzeżanie. Zwyciężył Andrzej Wasylkiewicz - 7 pkt. Miejsce drugie zdobył Stanisław Tomalak - 6 pkt. Na miejscu trzecim uplasował się Rafał Posłuszny - 5 pkt.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i cieszymy się z możliwości wspólnej sportowej rywalizacji pomiędzy szachistami ze Środy Śląskiej i Brzegu Dolnego.

Wyniki turnieju oraz galerię zdjęć można obejrzeć na stronie OSiR Środa Śląska.Wstecz