Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Jak bardzo interesujesz się szachami?

Zaloguj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości
IV Turniej Szachowy o Puchar Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Trzebnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rafał Posłuszny
sobota, 26 listopada 2016 19:04
W dniu 19.11.2016 r. odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Trzebnicy. W turnieju rozgrywanym w sali Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy wzięła udział grupa szachistów MKS Rokita Brzeg Dolny. Najlepszy wynik osiągnął Andrzej Wasylkiewicz, który wygrał w kategorii zawodników niepełnosprawnych.

W zawodach wystartowało 71 zawodniczek i zawodników. Rozegrano 9 rund systemem szwajcarskim tempem 10 minut + 5 sekund. Turniej był silnie obsadzony, bowiem zgłosiło się trzech mistrzów międzynarodowych, dwóch mistrzów FIDE oraz pięcioro kandydatów na mistrza. Wygrał faworyt Piotr Sabuk - 8 pkt., drugi był Paweł Kowalczyk - 7,5 pkt. a trzeci Łukasz Butkiewicz - 7 pkt.

W kategorii zawodników niepełnosprawnych pierwszą nagrodę otrzymał nasz reprezentant Andrzej Wasylkiewicz, który zgromadził 6 pkt. odnosząc 5 zwycięstw, 2 remisy (w tym remis z FM Jerzym Kubieniem) i 2 porażki. Jego dorobek dał mu 11 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Również z 6 punktami zakończył zawody Stanisław Tomalak, który otrzymał nagrodę za 8 miejsce w kategorii open, a w klasyfikacji ogólnej był 14. Miejsce 26 z dorobkiem 5 punktów zajął Rafał Posłuszny, na miejscu 32 z wynikiem 4,5 pkt. uplasował się Maciej Kurtycz, a miejsce 36 z 4,5 pkt. zajął Jakub Kaczmarczyk, który w tym sezonie reprezentuje barwy MKS Rokita w rozgrywkach IV ligi szachowej.

Szczegółowe wyniki turnieju są dostępne w serwisie ChessArbiter.