Szukaj

1% podatku

Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Numer KRS: 0000075903
Cel szczegółowy:
Sekcja szachowa MKS Rokita Brzeg Dolny

Sonda

Jak bardzo interesujesz się szachami?
 

ZalogujGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
IV Dolnośląska Liga Juniorów 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rafał Posłuszny   
czwartek, 08 maja 2014 18:42
W dniach 26-27 kwietnia 2014 w Borowicach odbyły się rozgrywki IV Dolnośląskiej Ligi Juniorów. W turnieju rozegranym w malowniczej scenerii Karkonoszy bardzo udanie zaprezentowała się drużyna juniorów MKS Rokita Brzeg Dolny.

Drużyny zgłoszone do rozgrywek IV składają się z czworga zawodników, w tym co najmniej jednej dziewczyny. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
I szachownica - Szymon Kozioł
II szachownica - Maciej Posłuszny
III szachownica - Maciej Kurtycz
IV szachownica - Aleksandra Franas

Ogółem w turnieju udział wzięło aż 28 drużyn z klubów Dolnego Śląska. Rozegrano 7 rund tempem 60 minut systemem szwajcarskim. Sumowano dorobek indywidualny poszczególnych zawodników i przyznawano punkty meczowe: 2 za mecz wygrany, 1 za remis i 0 za mecz przegrany.

Po zaciętej rywalizacji drużyna Rokity uplasowała się na miejscu 10 uzyskując bilans 8 pkt meczowych:
2 mecze wygrane: 4:0 przeciwko KSz Jelonka Jelenia Góra - V i 3,5:0,5 przeciwko KSz Polonia Wrocław - IV,
4 remisy po 2:2 przeciwko: WKS Kopernik Wrocław - II, UKS Szach-Mat Syców, KSz Jelonka Jelenia Góra - I oraz UKS Giecek Radków - II,
1 mecz przegrany 1:3 przeciwko UKS Giecek Radków - I.

Indywidualnie punkty zdobywali (na 7 rozegranych partii):
Szymon Kozioł 4 pkt,
Maciej Posłuszny 6 pkt,
Maciej Kurtycz 5 pkt,
Aleksandra Franas 1,5 pkt.

Poza wyżej wymienioną czwórką w zawodach wzięła udział jeszcze jedna zawodniczka dolnobrzeskiego Rokity Dobromiła Szewc, która w ramach wypożyczenia startowała w barwach MUKS MDK Fabryczna Wrocław - II. Dobromiła zagrała bardzo dobrze zdobywając indywidualnie 3 pkt a drużynowo zajmując 6 lokatę.

Występ naszej drużyny należy ocenić bardzo pozytywnie. Wszyscy zagrali co najmniej na miarę swoich możliwości i zasłużyli na słowa uznania. Drużyna od początku turnieju plasowała się blisko ścisłej czołówki. Dopiero w ostatniej rundzie z uwagi na mniej korzystne losowanie została wyprzedzona przez kilka zespołów, które trafiły na słabszych rywali i nabiły sobie liczbę małych punktów. Warto dodać, że dorobek 8 punktów meczowych uzyskało aż 7 drużyn z miejsc 7-13.

Szczegółowe wyniki dostępne są w serwisie turniejowym.

Galeria zdjęć.Wstecz