Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości
Turniej Wrocławskiego Krasnala - IV kategoria Franka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
wtorek, 22 kwietnia 2014 10:14
W dniu 6 kwietnia 2014 w siedzibie KSz Polonia Wrocław we Wrocławiu odbyła się druga runda tegorocznego cyklu Turniejów Wrocławskiego Krasnala. W zawodach grupy do lat 7 wzięli udział młodzi szachiści MKS Rokita Brzeg Dolny Franek Szał i Jędrek Kędroń. Miłym akcentem było uzyskanie przez Franka normy na czwartą kategorię szachową.

Tegoroczny cykl podzielono na osiem jednodniowych turniejów rozgrywanych z podziałem a grupy wiekowe do lat 14, 10 i 7. W drugich zawodach cyklu na dobrym 10 miejscu uplasował się Franek Szał, zdobywając 3 pkt. na 6 możliwych. Dzięki dobrej postawie w walce z wysoko sklasyfikowanymi rywalami Franek osiągnął na koniec zawodów ranking, który pozwolił mu zdobyć normę na IV kategorię szachową. Gratulacje! Warto podkreślić, że dopiero co Franek zdobył normę na kategorię V, a już jest posiadaczem"czwórki", co daje nadzieję na dalsze postępy w jego grze. Drugi z naszych reprezentantów Jędrek Kędroń zdobył 2 pkt. co pozwoliło mu uplasować się na miejscu 18, ale co ważniejsze, zdobył on kolejne doświadczenia w trudnej rywalizacji turniejowej.

Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć dostępne są w oficjalnym serwisie turniejowym.

Warto zauważyć, że młodzi członkowie klubu szachowego MKS Rokita godnie reprezentują go, biorąc  systematycznie udział w turniejach lokalnych, organizowanych w Brzegu Dolnym, a także turniejach wrocławskich. Kolejny rok Lena Krzyszkowicz, Franek Szał, Michał Wojcieszak oraz Jędrzej Kędroń biorą aktywny udział w turniejach Otwartych Mistrzostw Wrocławia organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu, a ostatnio również z dobrym skutkiem próbują swoich sił w Turnieju Wrocławskiego Krasnala organizowanym przez Klub Szachowy Polonia Wrocław. Odnoszą tam sukcesy na miarę swoich możliwości – Jędrzej zdobył tam normę na V kategorię szachową, a Franek - IV. Lena także może się pochwalić IV kategorią szachową, którą zdobyła niedawno w dolnobrzeskim turnieju.

Udział naszych najmłodszych reprezentantów w tylu turniejach nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie rodziców, którzy wytrwale jeżdżą ze swoimi pociechami na zawody szachowe i w znaczącym stopniu przyczyniają się do ich sukcesów. Kierownictwo sekcji chciałoby tym samym złożyć im za to serdeczne podziękowania.