Szukaj

1% podatku

Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Numer KRS: 0000075903
Cel szczegółowy:
Sekcja szachowa MKS Rokita Brzeg Dolny

Sonda

Jak bardzo interesujesz się szachami?
 

ZalogujGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Udany koniec sezonu Miłki Szewc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Szewc   
niedziela, 19 stycznia 2014 19:29
    Bardzo udanie zakończyły się roczne cykle turniejów Otwartych Mistrzostw Wrocławia oraz Turnieju Wrocławskiego Krasnala dla szachistki MKS Rokita, Dobromiły Szewc. W ostatnim turnieju OMW w grupie do lat 8 (23. listopada) Miłka zajęła 2. miejsce wśród dziewcząt,

 tuż za Emilią Kochanowicz z WKS Kopernik Wrocław, co w klasyfikacji rocznej po 5 turniejach dało jej również świetną drugą pozycję. Zwyciężyła Karolina Nowak z MUKS Śródmieście Wrocław, a 3. miejsce zdobyła Hanna Sambor z tego samego klubu.

 Jeszcze lepiej poszło Miłce w cyklu Turniejów Wrocławskiego Krasnala do lat 8, organizowanym przez Klub Szachowy Polonia Wrocław. Co prawda w ostatnim turnieju (24. listopada) zajęła wśród dziewcząt 2. miejsce za Emilią Kochanowicz, ale w klasyfikacji rocznej była pierwsza wśród dziewczynek, dystansując Emilkę i Dominikę Gleń z Polonii.

    Chociaż szachy szybkie (partie rozgrywane w tempie po 15 minut na zawodnika) nie są jej ulubioną konkurencją, utrzymuje w nich stale równy poziom. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym cyklu OMW Miłka była również druga, a w cyklu turniejów Polonii, tak jak i w tym roku, pierwsza.

    Starty w 2013 roku Miłka zakończyła 15. grudnia w Katowicach, na Turnieju o Puchar Hotelu «Katowice». Turniej ten zgromadził całą czołówkę młodych szachistów z południowej Polski oraz bardzo silną ekipę z Czech i Słowacji. W dwudniowej rywalizacji w tempie 60 min. na zawodnika (szachy klasyczne) w dwóch grupach (Open i do lat 8 i10) spotkało się około 90 zawodników. O klasie turnieju świadczy już choćby fakt, że wśród dziewczynek było aż 6 finalistek przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów na czele z ubiegłoroczną mistrzynią Polski Martyną Wikar z UKS Hetman Koronny Trzebinia.

  W grupie do lat 8 Martyna nie dała szans żadnej z rywalek, gromiąc po kolei wszystkich konkurentów, ale Miłka walczyła mocno i choć w sobotę nieuwaga kosztowała ją stratę 2 punktów w pojedynkach z zawodnikami, którzy byli w jej zasięgu, to w niedzielę dała z siebie wszystko, przegrywając tylko jedną partię z Martyną Starostą z MUKS Smerfy Rybnik. Taką kolejnością zakończyła się też klasyfikacja końcowa, gdzie Miłka zajęła wśród dziewcząt świetne trzecie miejsce. Z zawodniczkami z pierwszych 2 miejsc spotka się ponownie w marcu w Jastrzębiej Górze na Mistrzostwach Polski do lat 10 i już teraz obiecuje rewanż na Martynie Staroście. Choć, mówiąc między nami, nie mielibyśmy nic przeciwko temu, gdyby kolejność z Katowic i tam się powtórzyła!...

Wstecz