Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości
Lena Krzyszkowicz najmłodszą mistrzynią Wrocławia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystian Krzyszkowicz
niedziela, 19 stycznia 2014 19:13
Lena Krzyszkowicz, zawodniczka MKS Rokita Brzeg Dolny zdobyła tytuł Mistrzyni Wrocławia w kategorii dziewcząt do lat 6. Swój sukces przypieczętowała w piątym turnieju, który odbył się 23 listopada w Domu Kultury Śródmieście we Wrocławiu.

Na pięć stoczonych partii szachowych, wygrała cztery ustępując jedynie Piotrowi Kejnie, który został Mistrzem Wrocławia w kategorii chłopców do lat sześciu.   Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Szachach odbywają się w kilku grupach wiekowych pod patronatem Urzędu Miasta Wrocław. W każdej z grup grają razem chłopcy i dziewczęta, staczając  zacięte pojedynki trwające niekiedy trzydzieści minut. Mistrzostwa rozgrywane są w ciągu roku kalendarzowego i obejmują pięć turniejów. W każdym turnieju w grupie do lat 6 zawodnik rozgrywa pięć partii szachowych. Do klasyfikacji generalnej przyjmowane są cztery najlepiej punktowane turnieje. W całym cyklu turniejów w grupie wiekowej Leny wzięło udział ponad czterdzieścioro dzieci. Tym bardziej cieszy postawa reprezentantki Brzegu Dolnego. Sukcesem jest również występ pozostałych dzieci sekcji MKS Rokita. Michał Wojcieszak zajął 6 miejsce w klasyfikacji rocznej , Franek Szał 7. Debiutujący pięciolatek Jędręk Kędroń zagrał w dwóch turniejach zajmując w klasyfikacji rocznej 17 miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.