Szukaj

1% podatku

Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Numer KRS: 0000075903
Cel szczegółowy:
Sekcja szachowa MKS Rokita Brzeg Dolny

Sonda

Jak bardzo interesujesz się szachami?
 

ZalogujGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 
III kategoria Maćka Kurtycza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Kasiańczuk   
niedziela, 19 stycznia 2014 18:51
W dniach 16-17 listopada we Wrocławiu odbył się turniej szachowy „Wyścig po kategorie” organizowany przez Klub Szachowy Gant Hetman, podczas którego zawodnicy mogli zdobyć nie tylko kolejne doświadczenia ale przede wszystkim zdobyć wyższe kategorie szachowe i zmierzyć się z innymi zawodnikami z dolnego śląska. 

Turnieju został rozegrany w grupach turniejowych. Grupa A: zawodnicy posiadający ranking 1600 (kobiety z II kat. i mężczyźni z III kat.), grupa B: zawodnicy posiadający ranking 1400 (kobiety z III kat. i mężczyźni z IV kat.), grupa C i D: zawodnicy posiadający ranking 1200-1250 (kobiety z IV kat. i mężczyźni z V kat.) oraz zawodnicy posiadający ranking 1000-1100 (kobiety z V kat. i mężczyźni bez kat.).
W grupie B udział wzięło 26 zawodników. Wśród nich nie mogło zabraknąć zawodników Dolnobrzeskiego Klubu Szachowego MKS Rokita, w składzie Dobromiła Szewc ( III kat.), Maciej Kurtycz (IV kat.) oraz Jacek Kurtycz (IV kat.).
 Zwycięzcom grupy B z dorobkiem 6 punktów i uzyskaniem III kat.  został Maciej Kurtycz. Partie rozgrywane przez zawodnika  MKS Rokity były niezwykle zacięte i emocjonujące.  Po dramatycznej końcówce w ostatniej partii Maciej musiał uznać wyższość młodszego kolegi.  

Wstecz