Szukaj

1% podatku

Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Numer KRS: 0000075903
Cel szczegółowy:
Sekcja szachowa MKS Rokita Brzeg Dolny

Sonda

Jak bardzo interesujesz się szachami?
 

ZalogujGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Memoriał Błaszczaka 2013 - II miejsce Dobromiły Szewc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Szewc   
środa, 24 lipca 2013 10:02
W dniach 20-23 czerwca odbył się we Wrocławiu szachowy Memoriał Mistrza Błaszczaka. Wśród rozgrywanych na Dolnym Śląsku turniejów szachowych ma on od lat wyjątkowe miejsce. Dla juniorów z Dolnego Śląska jest to najbardziej prestiżowy turniej szachowy całego sezonu, tym bardziej że uczestniczą w nim zawodnicy z całej Polski oraz – tradycyjnie – także szachiści z niemieckiej Saksonii.

Zawodnicy podzieleni na grupy wiekowe (wśród nich grupy z humorem nazwane Smerfami, Gargamelami, i Klakierami) rywalizowali ze sobą w trzydniowych zmaganiach we wrocławskim Gimnazjum nr 13. W tym roku nasz klub reprezentowany był przez grającą w grupie Smerfów (do lat 8) Dobromiłę Szewc.

Miłka Szewc po bardzo udanym poprzednim turnieju makroregionalnym, w którym uzyskała III kategorię szachową, również w Memoriale Błaszczaka zaprezentowała się bardzo dobrze. Z 4 punktami zdobyła II miejsce wśród dziewcząt, ulegając o pół punktu Martynie Jędrzejko z Hetmana Wrocław. Dzięki zajęciu drugiego miejsca Miłka będzie reprezentować Dolny Śląsk na Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec do lat 8 w Sebnitz!
Cieszy stała wysoka forma naszej zawodniczki i wyraźny rozwój jej umiejętności. Wielka szkoda tylko, że reprezentacja naszego klubu była mniejsza w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Najprzyjemniejszym dla nas akcentem tego turnieju jest awans Miłki do Mistrzostw Niemiec, które odbędą się na przełomie października i listopada. Będzie to jej pierwszy zagraniczny turniej i do tego występować będzie w randze oficjalnej reprezentantki Dolnośląskiego Związku Szachowego. Wakacje nie będą więc dla niej wyłącznie czasem odpoczynku – w sierpniu weźmie udział w Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdroju.
Wstecz