Szukaj

1% podatku

Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Numer KRS: 0000075903
Cel szczegółowy:
Sekcja szachowa MKS Rokita Brzeg Dolny

Sonda

Jak bardzo interesujesz się szachami?
 

ZalogujGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików - III kategoria Dobromiły Szewc PDF Drukuj Email
Wpisany przez inf.   
niedziela, 14 lipca 2013 20:35
W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików (8-10 lat) województwa dolnośląskiego oraz lubuskiego. Zawody odbyły się w dniach 14-16.06.2013 w malowniczym i sportowo uduchowionym Brzegu Dolnym.
Oprócz zmagań przy szachownicy zawodnicy mieli możliwość zmierzenia się w innych dyscyplinach sportu na pobliskim Orliku, czy też zrelaksowania się na basenie. Jednak oczywiście najważniejsze były szachy!:) W zawodach uczestniczyło 50 zawodników (30 chłopców i 20 dziewczynek) a najlepszymi okazali się:
 
Dziewczęta:  1. Aleksandra Czarniecka (UKS SP3 w Bogatyni), 2. Barbara Dadełło (KSz Polonia Wrocław), 3. Ewa Włodarska (ASSz Miedź Legnica)
Chłopcy: 1. Tomasz Żyła (WKSz Gant Hetman Wrocław), 2. Michał Fiedorek (ASSz Miedź Legnica), 3. Jakub Dołharz (KSz Polonia Wrocław). 

Medalistom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękną grę i wzorowe zachowanie fair play!:)

Mistrzostwa Makroregionu  były jedną z bardzo nielicznych imprez szachowych rangi ponadlokalnej, rozgrywanych w Brzegu Dolnym.  Wśród nich – także 3-osobowa reprezentacja MKS Rokita Brzeg Dolny. Mistrzostwa zakończyły się dużym sukcesem Dobromiły Szewc. Nasza szachistka będąc najmłodszą zawodniczką w grupie (7 lat), bez respektu grała ze starszymi i dużo bardziej utytułowanymi zawodniczkami, legitymującymi się wyższymi kategoriami szachowymi, w efekcie czego zdobyła 4 punkty. Zajęła 9. miejsce, i – co najważniejsze – uzyskała normę na III kategorię szachową! Warto wspomnieć, że Miłka jest obecnie jedną z 6 zawodniczek na Dolnym Śląsku w swojej grupie wiekowej, legitymujacych się III kategorią.  Ola Franas zdobyła 3 punkty i zajęła miejsce 12. Wśród chłopców debiutował 7-letni reprezentant MKS Olek Tracz, który zdobył 0,5 punktu. Wynik ten nie ma jednak znaczenia, biorąc pod uwagę, iż był to jego pierwszy turniej, i to od razu tak mocno obsadzony.

Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczał zastępca burmistrza Brzegu Dolnego, Paweł Pirek, w asyście prezesa MKS Rokita  Zbigniewa Andruszki oraz sędziego głównego Piotra Kowalaka. W przygotowanie i prowadzenie całego turnieju bardzo dużo pracy włożyli także trenerzy sekcji szachowej dolnobrzeskiego klubu: Andrzej Wasylkiewicz i Krzysztof Kasiańczuk. Należy podkreślić, że pomijając aspekt sportowy, turniej był również świetną promocją Brzegu Dolnego. Zawodnicy z różnych miast, którzy przyjechali tu wraz z trenerami i rodzicami, byli pod wrażeniem oferty sportowej Kompleksu Hotelowo-Sportowego. Choć nie ma już tenisowej Superligi, a Śląsk Wrocław nie rozgrywa już swych meczy w naszej hali, to wydaje się, że Hala im. Andrzeja Grubby ma potencjał, który powinien być wykorzystany właśnie w takich dyscyplinach jak szachy. Organizator – Dolnośląski Związek Szachowy – był bardzo pozytywnie zaskoczony jakością naszego ośrodka, tym bardziej że jak dotąd Brzeg Dolny na mapie ośrodków turniejowych praktycznie nie istniał. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie w naszej hali odbędzie się kolejna duża impreza szachowa (wstępne rozmowy z DZSzach już trwają). Obserwując, co działo się podczas ostatniego turnieju wydaje się, że spokojnie możemy starać się o organizację jeszcze bardziej prestiżowych imprez, licząc po cichu na wsparcie wojewody dolnośląskiego, Aleksandra Marka Skorupy, który sam jest aktywnym miłośnikiem królewskiej gry.
 Wstecz