Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości
Wiosenny Turniej Czekoladowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Nowak
środa, 22 maja 2013 18:48

W piękny wiosenny poranek niedzielny 19 maja 2013 w Kompleksie Hotelowo-Sportowym odbył się III Wiosenny Turniej Czekoladowy. Organizatorem spotkania była sekcja szachowa MKS Rokita.

Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: open oraz kategoria smerfów. Smerfem był każdy junior do lat 8 posiadający najwyżej kategorię IV. Turniej sędziował Krzysztof Kasiańczuk. Każdy smerf miał do rozegrania 7 rund trwających po 10 minut na zawodnika, natomiast w grupie open jedna runda trwała 15 minut, w obu natomiast obowiązywał system szwajcarski. Najlepszym z najmłodszych adeptów został Filip Nowak, który zgromadził na swoim koncie komplet punktów. Tuż za nim uplasowała się Miłka Szewc tracąc do Filipa jeden punkt.  Tyle samo punktów co Miłka ugrał Bartosz Kuska, ale przegrał drugie miejsce punktacją pomocniczą. W grupie open pierwsze miejsce zajął starszy brat Filipa, Kamil Nowak (kat. I, elo 1769) tylko raz remisując. Jeden punkt stracił (w spotkaniu z Kamilem) Mariusz Kopeć, kandydat na mistrza posiadający ranking elo 2118 i tym samym zajął miejsce drugie. Natomiast miejsce trzecie przypadło Andrzejowi Wasylkiewiczowi (kat. I, elo 1827), który zabrał przeciwnikom 5,5 punkta. W zawodach udział wzięło 27 pasjonatów gry królewskiej. Każdy wrócił do domu ze słodkim upominkiem.