Szukaj

1% podatku

Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Numer KRS: 0000075903
Cel szczegółowy:
Sekcja szachowa MKS Rokita Brzeg Dolny

Sonda

Jak bardzo interesujesz się szachami?
 

ZalogujGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 
Trzy puchary Miłki Szewc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Kasiańczuk   
sobota, 13 kwietnia 2013 21:24
W dniach 22-24. marca na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbyła się XI już edycja Turnieju Szachowego «Krok do sukcesu». Turniej ten od lat cieszy się dużą popularnością, gromadząc młodych szachistów z całej Polski. Dla wielu z nich jest on jednym z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Polski lub Pucharem Polski, stąd też grają w nim szachiści, legitymujący się tytułami mistrzów lub wicemistrzów Polski w swoich kategoriach wiekowych. Cykl trzech niezależnych turniejów został rozegrany, w piątek, sobotę i niedzielę, co daje prawdziwy maraton.
Niepowtarzalnego klimatu dodaje turniejowi fakt, iż jest on rozgrywany w autentycznej scenerii komnat zamkowych, wśród zabytkowych obrazów, rzeźb i zbroi rycerskich. Choć opanowanie temperamentu około 200 młodych szachistów (którzy poza szachownicą nie różnią się niczym od rówieśników) jest dla opiekunów zamku sporym wyzwaniem, szkód w «substancji zabytkowej» jak dotąd nie zanotowano, czego dowodem jest fakt, iż również w tym roku przed Wielkanocą szachowa młodzież mogła zawitać z zamkowe progi.
Dolnobrzeski klub szachowy MKS Rokita reprezentowała, podobnie jak w ubiegłym roku, Dobromiła Szewc. Nasza zawodniczka ośmiolatka, grając we wspólnej grupie 6-9 lat, rywalizowała z zawodniczkami tak utytułowanymi, jak mistrzyni Polski Marta Mucha z Chrzanowa i czyniła to bez respektu dla starszych koleżanek. Co prawda w partiach z Martą musiała uznać jej wyższość, jednak w ogólnej klasyfikacji dziewcząt do lat ośmiu w trzech kolejnych turniejach zajmowała bardzo dobre lokaty. W turnieju piątkowym Miłka zajęła miejsce trzecie, ale już w sobotnim i niedzielnym dwukrotnie była druga.
Biorąc pod uwagę, iż w ubiegłorocznym turnieju zajmowała miejsca w drugiej dziesiątce zawodniczek, postęp dolnobrzeżanki jest bardzo znaczący. Miłkę na pewno cieszą aż trzy piękne puchary, przywiezione z dalekich Niepołomic

Na zdjęciu poniżej Miłka Szewc w pojedynku z Martą Muchą, mistrzynią Polski.
Wstecz