Czy wiesz, że wypełniając PIT możesz przekazać 1% podatku na rzecz sekcji szachowej MKS Rokita Brzeg Dolny?

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości
Z szachami w Nowy Rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rafał Posłuszny
sobota, 19 stycznia 2013 20:10
W Brzegu Dolnym w dniu 19.01.2013. w Kompleksie Hotelowo-Sportowym został rozegrany Noworoczny Turniej Szachowy zorganizowany przez sekcję szachową MKS Rokita.

Rozegrane zostały równolegle dwa turnieje. W turnieju głównym wzięło udział 20 zawodników klasyfikowanych w dwóch kategoriach: open i graczy o rankingu PZSzach do 1400 (czyli posiadających maksymalnie IV kategorię męską lub III damską). Atrakcją dla dzieci do lat 8 był Noworoczny Turniej Szachowy Smerfów, w którym wzięło udział 8 zawodników z powiatu wołowskiego. Rozegrano 7 rund w tempie 10 minut na partię. O wysokim poziomie turnieju świadczy fakt, że o pierwszym miejscu zadecydowała dopiero punktacja dodatkowa Sonneberga-Bergera, w wyniku której wygrał Bartosz Kuska przed Filipem Nowakiem - obaj po 6 pkt. Trzecie miejsce zajął Mateusz Kwapisz - 4 pkt. Najlepszą z dziewczynek była czwarta w zawodach Lena Krzyszkowicz - 3,5 pkt. Grze najmłodszych przyglądali się i kibicowali rodzice, dziadkowie i babcie naszych latorośli. W atmosferze dobrej zabawy rozdano nagrody oraz pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe kalendarze.

W turnieju głównym dopisała frekwencja. Dwudziestu zawodników walczyło w 7 rundach po 15 minut na partię. Zwyciężył Andrzej Wasylkiewicz, a drugi był Bernard Kuska - obaj po 6 pkt. (o kolejności zdecydowała punktacja Buchholza). Trzeci był Rafał Posłuszny - 5 pkt. W kategorii dla graczy z rankingiem do 1400 najlepszy okazał się Szymon Goles, przed Markiem Zabłockim i Piotrem Szałem - wszyscy po 4 pkt.

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali pamiątkowe puchary. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Turniej sędziowali Krzysztof Kasiańczuk i Andrzej Wasylkiewicz, grupę Smerfów otoczyła opieką Anna Franas, a przygotowaniem sali turniejowej zajął się Rafał Posłuszny. Dodajmy, że był to pierwszy z pięciu przewidzianych na bieżący rok turniejów z cyklu Grand Prix Brzegu Dolnego. Wyniki zawodników na koniec całego cyklu będą sumą punktów z czterech najlepszych zawodów. Terminy kolejnych turniejów będą sukcesywnie ustalane i podawane do wiadomości zainteresowanych.